seoland
I'm here to boost your website
نويسندگان
لينک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : ---
ديروز : ---
افراد آنلاين : ---
همه : ---

اكسپرت فاركس

اكسپرت فاركس در حقيقت رباتهاي معامله گر كد نويسي شده اي هستند كه به سادگي و در كمال دقت، هر آنچه بر عهده آنها گذاشته شده است را انجام مي‌دهند. از آنجايي كه اين ربات‌ها بدون هيچ دخالت انساني كار خود را پيش برده، هيچگونه خطايي در كار آن‌ها وجود ندارد.اكسپرتهاي فاركس انواع مختلفي دارند، بعنوان مثال اكسپرت مارتينگل – اكسپرت اسكالپر – اكسپرت آنتي مارتينگل . اكسپرت انديكاتوري – اكسپرت معادله اي – اكسپرت بر پايه استراژي و ده‌ها و صدها نوع ديگر اكسپرت فاركس. ما تمام تلاشمان بر اين است تا بهترين اكسپرتهاي فاركس را پس از بررسي و تاييد، كدنويسي كرده و كاملا رايگان براي دانلود در اختيار معامله گران ايراني قرار دهيم. تمامي اكسپرت‌هاي ارائه شده به همراه فايل آموزشي بوده تا به آساني مورد استفاده قرار گيرند.

انواع اكسپرت فاركس

اگر به دنبال انتخاب بهترين اكسپرت فاركس هستيد، حتما مي‌بايست با انواع اكسپرتهاي فاركس آشنا شويد. براي اكسپرتهاي فاركس دسته‌بندي‌هاي مختلفي وجود دارد كه در ادامه، هر يك از آن‌ها بررسي خواهيم كرد. در دسته‌بندي اول، اكسپرت‌ها به دو بخش اتوتريدينگ و مديريتي تقسيم بندي شده و در دسته بندي دوم، به چهار بخش يعني انديكاتوري، غير انديكاتور، مارتينگل و آنتي مارتينگ تقسيم مي‌شوند. هر چهار بخش، در ادامه توضيح داده خواهند شد.

اكسپرت هاي اتوتريدينگ

اكسپرت‌هاي اتوتريدينگ، علاوه بر تحليل و پردازشي كه انجام مي‌دهند، وظيفه معاملاتي نيز را بر عهده مي‌گيرند. اين بدان معنا است همانند يك انسان، اقدام به خريد يا فروش كرده و يا معاملات باز را مديريت مي‌كنند. از اكسپرتهاي اتوتريدينگ ميتوان به اكسپرت رياضي يا ايرپلن يا اكسپرت مك دي اشاره كرد و يا به اكسپرتهاي مديريت معاملات همانند اكسپرت كلوز پرافيت كه وظيفه مديريت معاملات باز را بر عهده دارد.

اكسپرت‌هاي مديريت چارت

اين دسته از اكسپرتها را عموما با نام داشبورد هاي معاملاتي در فاركس ميشناسيم. در واقع اين اكسپرتهاي فاركس وظيفه مديريت چارت را داشته و براي معامله خودكار نياز به معامله گر يا تريدر (انسان) وجود دارد. بنابراين، اين مدل از اكسپرت‌ها قابليت معامله‌ي خودكار ندارند.دسته‌بندي دوم

در اين دسته بندي، اكسپرتهاي فاركس بر اساس نوع خدماتي كه ارائه مي‌كنند دسته بندي مي‌شوند. طبيعتا ممكن است يك اكسپرت همزمان در چندين دسته بندي مختلف قرار بگيرد. اما به صورت كلي مي‌توان در اين مدل از دسته‌بندي، اكسپرت‌ها را به چهار بخش تقسيم بندي كرد.

انديكاتوري

اين اكسپرتها بر اساس يك يا چند انديكاتور توسعه داده شده و در اختيار معامله‌گران قرار مي‌گيرند. به عنوان مثال، Hi MACD نمونه‌اي از اكسپرت انديكاتور است.

اكسپرت‌هاي غير انديكاتوري

اين اكسپرتها عموما بر پايه يك معادله رياضي بوده و مبناي محسابتي دارند. يكي از اين انديكاتورهاي غير انديكاتوري، اكسپرت رياضي بوده كه در دسته‌بندي اكسپرتهاي اتوتريدينگ نيز قرار مي‌گيرد. همچنين، اكسپرت كلوز پرافيت كه فقط اعداد ورودي را لحاظ كرده و مطابق آن از معاملات خارج مي‌شود نيز غير انديكاتوري است.

اكسپرت‌هاي فاركس مارتينگل

در اين نوع از اكسپرتها براي مديريت سرمايه، از شيوه و روش معاملاتي مارتينگل استفاده مي‌شويد. اگر نمي‌دانيد مارتينگل چيست ميتوانيد در همين سايت در كادر جستجو عبارت مارتينگل را جستجو كرده و مقاله‌ي مورد نظر را مطالعه كنيد.

اكسپرت‌هاي آنتي مارتينگل

در اين اكسپرتها نيز بر اساس استراتژي آنتي مارتينگل عمل شده و مجددا اگر نميدانيد آنتي مارتينگ چيست، همين عنوان را در قسمت جستجو، وارد كنيد تا به مقاله‌ي مربوطه، منتقل شويد.اما براي توضيح خلاصه و ساده آنتي مارتينگل بايد بگوييم: زماني كه معامله‌گر در معالمه‌اي ضرر مي‌كند، حجم حساب را دو برابر نكرده، اما به همان پوزيشن مي‌چسبد كه به زودي اين ضرر مرتفع نمي‌گردد. از سوي ديگر هنگامي كه يك معامله‌گر در معامله‌اي سود مي‌كند، حجم موجودي معاملاتي را دو برابر كرده كه با دو برابر ريسك نيز مواجه مي‌شود. پشت اين رويكرد، چنين تفكري وجود دارد كه بعد از برنده شدن در يك معامله، شما با «پول آزاد» شروع به معامله مي‌كنيد.

همانطور كه گفتيم ميتوان براي اكسپرتهاي فاركس دسته بندي هاي متعدد در نظر گرفت بعنوان مثال اكسپرت فاركس اسكالپر.اكسپرت فاركس هدجينگ – اكسپرت فاركس كروليشن و بسيار اسامي مختلف كه ميتوان بر اساس آن دسته بندي انجام داد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع: فعاليت در فاركس
[ ۹ تير ۱۴۰۰ ] [ ۱۲:۰۷:۵۳ ] [ sir saeed ]

در چند روز گذشته، كشورهاي بزرگ و پيشگام اقتصادي دنيا، دست به دامان بانك مركز خود زده و هشدارهايي را به بايننس داده‌اند. اما اصل ماجرا چيز ديگري بوده كه به شيطنت رسانه‌ها، تعبير متفاوتي از آن نقل شده است. حال اصل داستان چه بوده است؟

خريد و فروش رمزارزها تبديل به يكي از روش‌هاي مدرن سرمايه گذاري شده كه بيش از 60 درصد انسان‌هاي روي زمين، حداقل يكبار وارد اين حوزه شده‌اند. وقتي صحبت از 60 درصد انسان‌ها مي‌شود، يعني بيش از 4 ميليارد نفر. اين تجمع عظيم سرمايه در اين حوزه، باعث نگراني حكومت‌هاي جهاني و خصوصا سرمايه‌داران و اقتصاددانان جهان شده است.

هرچه باشد، افراد سرمايه‌دار دوست ندارند كه از معاملات جهاني به بهره بمانند. به همين جهت نيز با استفاده از روابط سياسي و ديپلماتيك كه با سران كشورها دارند، تلاش مي‌كنند تا جلوي تجارت آزاد و جهاني و خصوصا در قسمت رمزارزها گرفته شود. مجموعه‌ي بايننس نيز به عنوان پيشگام عصر تبادلات مالي آزاد، همواره دستخوش هشدارها و اخبار جعلي قرار گرفته است.

بانك‌هاي مركزي كشورهاي پيشرفته دنيا، نياز به سرمايه‌گذاري مردم در داخل بانك‌هاي ملي داشته و تمايل دارند كه پول و سرمايه‌ي مردم در داخل اين نهاد رد و بدل شود. از طرف ديگر، بورس كشورها نيز محلي براي حمايت از صنعت است. اما در بازار رمزارزها، همه چيز به گونه‌ي ديگري بوده و باج و مالياتي به سردمداران حكومتي يا نهادهاي بانكي و اقتصادي داده نمي‌شود. به همين جهت نيز حكومت‌ها به دنبال ريزش سرمايه‌گذاران در اين بازار بزرگ بوده تا بتوانند سرمايه‌ي آنها را در بانك، بورس، ملك و … نگهدارند.

بنابراين، پشت اين اخبار و هشدارها، چيزي جز سهيم شدن در ميزان ثروت و سرمايه نبوده و اساسا نمي‌توان فعاليت مجموعه‌ي عظيم و پرطرفدار بايننس را محدود كرد. اما از طرف ديگر، ترس‌هايي نيز وجود داشته كه قطعا بي دليل نيست و مهمترين آن نيز، داستان‌هاي پولشويي و حمايت از تروريسم جهاني است.

جابجا كردن پول در بين كشورها، حتما بايد تحت نظارت نهادهاي مالي بزرگ دنيا باشد تا مانع از پولشويي شده و از ترورسيم حمايت نشود. اين كار، كاملا منطقي و صحيح است و اساس يك دنياي سالم بوده و قطعا بايد حمايت شود. اما در بايننس، تمامي تراكنش‌هاي مالي، كاملا بدون نظارت شخص سوم صورت گرفته و هر فردي، با يك ايميل ساده مي‌تواند وارد اين صرافي ديجيتال جهاني شده و به هر گوشه‌اي از دنيا كه مي‌خواهد، پول ارسال كند.

هشدارهاي بريتانيا و ژاپن هم بيشتر با محوريت همين قوانين مبارزه با پولشويي بوده و اتهام ديگري به اين مجموعه وارد نشده است. اين دو كشور (و قطعا كشورهاي ديگر دنيا)، خواستار نظارت و شفافيت‌هاي مالي بوده كه سازمان‌ها و ارگان‌هاي سودجو و بعضا وابسته به حكومت‌هاي ديكتاتوري و حامي تروريسم، نتوانند زيرشاخه‌هاي خود را حمايت كرده و پول براي آنها واريز نمايند.

بنابراين، هيچ كدام از اين كشورها نمي‌توانند با فعاليت‌هاي بايننس (حداقل در ظاهر و بطور رسمي)، مخالفت كرده و تنها دست آويز آنها، شفافيت تراكنش‌هاي مالي و در راستاي جلوگيري از پولشويي بوده است. براي يادگيري نحوه افتتاح حساب بايننس اين مقاله را مطالعه كنيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع: فعاليت در فاركس
[ ۸ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۳۳:۰۴ ] [ sir saeed ]

فاركس

چند صد سال طول كشيد تا پس از بكارگيري از پول به عنوان واسط خريداري، مبحثي به نام سرمايه گذاري يا زياد كردن سرمايه و داشته ها با استفاده از پول، به وجود آيد. البته منظور اين نيست كه در زمان قديم، كسي به فكر افزايش داشته ها نبود، بلكه عموما تجارت، پرورش دام، كشاورزي و … منبع اصلي ايجاد درآمد براي افراد بود.

با گذر سالها و تكامل علم سرمايه گذاري، در كنار تجارت و ساير شغلهايي كه پيش از آن وجود داشت، مبحثي به نام سرمايه گذاري و كسب درآمد بيشتر با استفاده مناسب از پول به وجود آمد. و اينگونه شد كه نزديك به صد سال قبل، اولين بورس جهاني براي مشاركت سرمايه گذاران ايجاد گرديد. بنابراين، اولين قدم هاي ايجاد يك شغل به نام سرمايه گذاري كه به صورت رسمي و مورد پسند حكومت ها و دولت ها قرار بگيرد، برداشته شد.

چند دهه بعد از راه افتادن بورس در كشورهاي مختلف، بازار جديد به وجود آمد كه فراتر از خريد و فروش سهام (سرمايه گذاري و مشاركت در سود شركت ها) بود. در اين بازار، خود پول به عنوان كالايي براي سرمايه گذاري در نظر گرفته شد كه به آن بازار فاركس گفته شد. هدف اين بازار، ايجاد يك سامانه ي بسيار گسترده و فراگير، براي حمايت از ارز كشورهاي مختلف بود.

فاركس در حقيقت مكاني است براي سرمايه گذاري بر روي ارز يك كشور. براي مثال، فرض كنيد كه با توجه به سياست هاي اخير كشور آمريكا در مقابله با بحران كرونا (و در نقطه مقابل، موفقيت اروپا در اين زمينه)، ارزش ارز آمريكا (دلار آمريكا)، در مقايسه با ارزش ارز اتحاديه اروپا (يورو) كاهش يابد. اين بدان معناست كه اقتصاد اروپا در برهه اي از زمان، قويتر از آمريكا خواهد شد و ارزش پول آن بالاتر خواهد رفت.

بنابراين، سرمايه گذار ميتواند ارز دلار را فروخته و ارز يورو را خريداري كند (مثل فروش سهم شركت اول و خريدن سهم شركت دوم در بورس). اگر اين اتفاق به صورت گسترده اي بيفتد، يورو افزايش قيمت داشته و سرمايه گذار ميتواند سود بيشتري كسب كند (مثل افزايش ارزش سهام يك شركت). بنابراين، بورس و فاركس تشابه زيادي به يكديگر دارند، اما قطعا فاركس جهاني تر از بورس هاي مختلف است.

كارگزاراني كه خدمات خريد و فروش ارزها در فاركس را براي مشتريان فراهم ميكنند، بروكر ناميده شده و دامنه ي فعاليت آنها بسيار جامعتر و بزرگتر از كارگزاران بورس است. ارزش تراكنش هاي انجام شده در بروكرها، صدها و شايد هزاران برابر يك كارگزار معمولي بورس است. خدمات بيشتر، پول بيشتر، تنوع خريد و فروش و … همگي جزو تفاوت هايي است كه بين كارگزار و بروكر وجود دارد.

اين تنوع خدماتي باعث شده تا سرمايه گذاران، پيش از ورود به بازار فاركس نياز به آموزش داشته باشند. بنابراين، اگر آموزش سرمايه گذاران تكميل باشد، قطعا بازار فاركس مكاني پرسودتر از بورس كشورهاي مختلف خواهد بود.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع: فعاليت در فاركس
[ ۶ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۵۵:۲۳ ] [ sir saeed ]

زانوي پرانتزي يا پاي پرانتزي اصطلاحي است كه به فرم خاصي از پاي افراد گفته ميشود. از آنجاييكه فرم پاهاي فرد مبتلا به اين بيماري شبيه به پرانتز شده (در ناحيه ي زانو به سمت بيرون يا درون انحراف پيدا كرده است)، به اين بيماري نيز پا يا زانوي پرانتزي گفته ميشود. طبق بررسي هاي آماري انجام شده، اين بيماري بيشتر بين كودكان رايج بوده و افرادي كه سن رشد را رد كرده باشند، احتمال ابتلا به اين بيماري در آن ها كمتر است. در كودكان و خصوصا نوزادان، به دليل نرم بودن استخوان ها (شبيه به غضروف بودن آنها)، ممكن است در اثر قرارگيري طولاني مدت پا، فرم آنها تغيير كند.

اما ايجاد پاي پرانتزي در نوزادان طبيعي بوده و با گذر زمان، اين مشكل حل خواهد شد. پس از رشد بافت هاي غضروفي و افزايش استحكام آنها، خصوصا در نواحي زانو، حالت پرانتزي پا از بين رفته و پاها صاف خواهند شد. اما در بزرگسالي، اگرچه احتمال ابتلا به اين بيماري كمتر است، اما در صورتيكه فرد علائم اين بيماري را داشته باشد، احتمالا بخاطر دلايل ديگر بوده و توصيه ميشود كه حتما نزد متخصص مربوطه رفته و روند درمان را آغاز كند. از جمله دلايلي كه ممكن است باعث ايجاد زانوي پرانتزي در بزرگسالان شود، ميتوان به موارد زير اشاره كرد:

  • عفونت استخواني
  • تومور استخواني
  • زخم
  • بيماري استخواني پاژه
  • بيماري استخوان شكننده
  • آكندروپلازي
  •  بيماري بلانت

لازم به تاكيد است كه موارد فوق، فقط حدسي در خصوص علت ايجاد بيماري پاي پرانتزي در افراد است. بنابراين، هنگاميكه اين مقاله را مطالعه ميكنيد، اصلا نبايد نگران هيچ چيز باشيد و كافي است كه به پزشك متخصص مراجعه كرده و طرح درمان را آغاز كنيد.

در هر صورت، بيماري پاي پرانتزي جزو بيماري هايي است كه به سادگي قابل درمان است. شرط اول آن هم اين است كه در مراحل اوليه و پيش از انحراف بيشتر، به دنبال درمان زانوي پرانتزي باشيد. در مراحلي كه اين بيماري هنوز شدت نگرفته باشد، كافي است با دنبال كردن حركات اصلاحي و توجه به اصول فعاليت هاي روزانه، مانع از رشد آن شويد. نحوه ي نشستن، بلند شدن، راه رفتن، بلند كردن اجسام و … همگي بخشي از روند درمان زانوي پرانتزي هستند و احتمالا ميتوانند بدون نياز به جراحي، اين انحراف را از بين ببرند.

دنبال كردن حركات اصلاحي در طول روز، به نوعي همانند ورزش كردن بوده كه نه تنها به درمان زانوي پرانتزي كمك كرده، بلكه مشكلات متعددي از جمله يبوست، ناهنجاري هاي بدني و … را نيز درمان ميكند. علاوه بر آن، با رعايت طرز صحيح انجام فعاليت هاي روزانه، به دليل موقعيت گيري صحيح بدن، قد فرد نيز تا چندين سانتي متر بلندتر خواهد شد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع: تناسب اندام
[ ۲ تير ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۱۴:۲۲ ] [ sir saeed ]

بسياري از افراد بر اين باورند كه كاهش وزن، تنها با كمتر غذا خوردن امكان پذير است. اما واقعيت اين است كه به هيچ وجه نميتوان رابطه ي مستقيمي بين حجم غذا و چاقي/لاغري ايجاد كرد. اگرچه با كم شدن كالري دريافتي بدن، احتمال لاغر شدن بالاتر ميرود، اما به اين سادگي ها هم نميتوان لاغر كرد. آنچه مهم است، تغيير سبك زندگي است.

ممكن است در اطرافتان افرادي را ديده باشيد كه با اينكه هيچ غذايي نميخورند، اما وزنشان نسبتا زياد است و يا افرادي را هم ديده باشيد كه با حجم بالاي غذا خوردن، باز هم بسيار لاغر هستند. براي اينكه وزن كاهش پيدا كند، سه گام را بايد دنبال كرد:

ميزان غذا را كنترل (و نه كم) كرد

ميزان فعاليت را افزايش داد

ذهن را در برابر نوسانات احساسي، تقويت كرد.

بنابراين، افرادي كه صرفا با رژيم به دنبال كاهش وزن هستند، تنها يكي از سه كار لازمه را انجام داده و نتيجتا نيز بر اثر تحليل بدن، ضعيف شده و مجددا پروسه‌ي غذا خوردن را از سر ميگيرند. اما اگر سبك زندگي تغيير كند، هم به اندازه ي كافي غذا مصرف ميكنيد، هم غذاهاي متنوعي نوش جان ميكنيد و هم اينكه نهايتا هيكل دلخواهتان را بدست مي آوريد. مسير كاهش وزن كاملا مشخص است. فقط بايد طبق يك برنامه روزانه، آن را دنبال كرد.

به جاي كمتر غذا خوردن، به اين فكر كنيد كه در چه زماني، چه غذايي را بايد نوش جان كنيد. و اينكه براي مصرف غذاهاي چرب و چيلي، محدوديتي (مثلا دو مرتبه در هفته) را دنبال كنيد. تمامي اين اصولي كه منجر به كاهش وزن مي شود، در يك پكيج آماده شده و اگر گام به گام با آن جلو برويد، نه تنها وزنتان را به حد مطلوبي ميرسانيد، بلكه با تغيير كردن سبك زندگي، ديگر چاقي سابق را تجربه نخواهيد كرد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع: تناسب اندام
[ ۲ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۱:۰۳:۴۶ ] [ sir saeed ]

بروكرهاي فاركس، از سه طريق درآمد كسب مي‌كنند. اولين و ساده‌ترين روش كسب درآمد، كميسيون است. احتمالا همه‌ي ما با مفهوم كميسيون آشنا هستيم. كميسيون يعني گرفتن حق الزحمه در ازاي انجام يك خدمت مشخص. براي مثال، وقتي ملكي را معامله يا اجاره مي‌كنيد، بنگاه يا همان مشاور املاك، درصدي از مبلغ جابجا شده (قيمت خريد مسكن و يا مبلغ رهن كامل منزل) را به عنوان كميسيون دريافت مي‌كند. بروكرها نيز مي‌توانند به ازاي انجام هر معامله، مبلغي را به عنوان كميسيون دريافت نمايند. درصد كميسيون بسيار ناچيز است، اما براي كسانيكه معاملات متعددي در طول روز انجام مي‌دهند، ممكن است رفته رفته عدد كلي كميسيون پرداخت شده، بيشتر و بيشتر شود. بنابراين، بسته به استراتژي معاملاتي خود، بايد بروكر يا حسابي را انتخاب كنيد كه مدل كميسيون گرفتن آن، مناسب شما باشد.

روش دومي كه كارگزاران فاركس براي خود درآمد ايجاد مي‌كنند، گرفتن بهره يا همان SWAP است. بهره در پايان هر روز محاسبه شده و فارغ از زمان باز كردن معامله است. بنابراين، اگر صبح زود معامله را باز كنيد و يا ساعاتي قبل از پايان شب، هيچ تفاوتي وجود نداشته و در هر صورت، با رفتن به روز بعد، نرخ بهره در حساب شما منظور خواهد شد. بعضي از بروكرهاي معتبر جهاني، حسابي را تحت عنوان حساب بدون بهره و يا حساب اسلامي ارائه كرده‌اند كه در آن هيچگونه بهره‌اي دريافت نخواهد شد. اگرچه نرخ بهره يا همان سوآپ بسيار كم است، اما براي افرادي كه معاملات طولاني مدت را در استراتژي معاملاتي خود قرار داده‌اند، ممكن است سنگين شود. به همين جهت نيز، بروكر يا حسابي بايد انتخاب شود، كه نرخ بهره‌ي آن متناسب با سبك معاملاتي تريدر باشد.

آخرين روشي كه بروكرها از آن درآمد كسب مي‌كنند، اسپرد است. اگر مي‌خواهيد بدانيد كه اسپرد در فاركس چيست مقاله‌اي با همين نام را مطالعه كنيد. البته درهمين جا نيز همانند موارد قبلي، توضيح اندكي درباره‌ي آن خواهيم داد. اين نوع از درآمد بروكرها را مي‌توان با يك مثال ساده، كاملا توضيح داد. هنگاميكه شما براي خريدن يا فروختن يك ارز به صرافي مراجعه مي‌كنيد، حتما مي‌دانيد كه نرخ خريد و نرخ فروش آن ارز، با يكديگر متفاوت است. صرافي‌ها در حقيقت هنگام فروش يك ارز، آن‌را گرانتر و هنگام خريدن همان ارز، آن‌را ارزانتر از قيمت بازار، معامله مي‌كنند. اين اختلاف قيمت خريد و فروش در بازار فاركس به نام اسپرد معرفي شده است.

همانطور كه در مقاله‌ي اسپرد در فاركس چيست بيان خواهيم كرد، اسپرد دو مدل متفاوت دارد. بعضي از بروكرها اين اسپرد را به صورت فيكس (درصد ثابت) و بعضي نيز به صورت شناور (تغيير درصد هنگام روندهاي مختلف بازار) لحاظ مي‌كنند.

بنابراين، اگر بروكري اسپرد خود را صفر نگهداشته باشد (كه بعيد است)، حتما از دو روش ديگر براي كسب درآمد استفاده كرده است.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع: فعاليت در فاركس
[ ۱ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۴:۴۳:۴۷ ] [ sir saeed ]

تمامي كسب و كارها براي كسب و سود و درآمد بيشتر راه اندازي ميشوند. بعضي از كسب و كارها به مشتريان خدمات ميدهند، بعضي ها جنس و كالا ميفروشند و بعضي ها نيز در ازاي مشاوره، مبلغي را دريافت ميكنند. بروكرها نيز از اين قاعده مستثني نيستند. بروكرها يك واسط بين سرمايه گذاران و بازارهاي جهاني هستند. بروكرها، بستر خريد و فروش جفت ارز، فلزات گرانبها، سهام شركت هاي بزرگ دنيا، ارزهاي‌ديجيتال و … را براي همگان فراهم كرده و در اين راه بايد درآمدي نيز براي خود كسب كنند.

بروكرها نيز همانند صرافي ها، از روي هر معامله، مبلغي را به عنوان حق الزحمه ي خود دريافت ميكنند. يعني آنها هنگام فروش دارايي آن را اندكي گرانتر از قيمت كنوني بازار به تريدرها فروخته و هنگام خريدن نيز آن را اندكي ارزانتر از معامله گران ميخرند. به اين تفاوت قيمت خريد و فروش، اسپرد گفته ميشود.

بنابراين، اگر سوالي در ذهن شما شكل گرفت كه اسپرد چيست و چرا بايد آنرا پرداخت كرد، صرافي هاي فيزيكي را در ذهن مجسم كنيد كه در ازاي خريد و فروش ارز، مبلغي را بعنوان حق الزحمه ي خود دريافت ميكنند. اين حق الزحمه، دقيقا همان اسپرد است. اصولا صرافي ها از اسپرد شناور استفاده ميكنند. اين يعني حق الزحمه صرافي همواره عدد ثابت (يا درصد ثابتي از قيمت ارز) نبوده، بلكه با توجه به عرضه و تقاضا، تغيير ميكند.

اما بعضي از بروكرها، علاوه بر ارائه‌ي خدمات با اسپرد شناور (يا متغير)، اسپرد ثابت نيز ارائه ميكنند. يعني همواره يك دارايي را با درصد مشخصي گرانتر فروخته و يا با درصد مشخصي ارزانتر ميخرند. اين تفاوت در نوع تعيين اسپرد (شناور يا متغير)، بر مبناي سياست هاي كلي بروكر بوده و توجه به اين نكته در انتخاب بروكر مناسب معامله گر، ضروري است.

بنابراين، بروكرها اگر از گرفتن اسپرد صرف نظر كنند، بايد به دنبال روشي جايگزين براي كسب درآمد باشند. يعني حتي اگر بروكري اسپرد را كاملا صفر در نظر بگيرد، به جاي آن، از تريدرها كميسيون يا سوآپ (بهره) گرفته تا درآمد خود را جايگزين نمايد. پس به اين ترتيب، سوال اسپرد چيست پاسخ داده شد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع: فعاليت در فاركس
[ ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۲۵:۵۶ ] [ sir saeed ]

كارگزاران چه كساني هستند؟

 

همواره بين صنعت و سرمايه تعامل وجود دارد. فرد متخصصي را در نظر بگيريد كه با يك ايده ي جديد، به دنبال تاسيس كارخانه يا مجموعه ي خاصي است. اگر سرمايه ي لازم براي اين فرد وجود نداشته باشد، صنعت از گسترش و تحول باز ميماند. حال اين موضوع را بزرگتر در نظر بگيريد و به كشور و جهان تعميم دهيد. هنگاميكه يك كالا/دارايي به بورس عرضه ميشود، هدف جذب سرمايه است. شما به عنوان سرمايه گذار، بخشي از سهام يك شركت را خريداري كرده و به آنها پول نقد ميدهيد. شركت/مجموعه نيز در عوض آن، شما را در پيشرفت خود (سود) شريك ميكند.

اگر بازهم مسئله را بزرگتر در نظر بگيريم، براي تبادل كالا بين كشورها، نياز به رد و بدل شدن پول وجود دارد. كارخانه ميتواند در اروپا باشد و سرمايه گذار در آمريكا. بنابراين، بايد ارزي به عنوان ملاك و مبنا قرار داده شده تا طرفين به توافق برسند. ارز رايج آمريكا دلار بوده و ارز اروپا نيز يورو است. اما ارزش يورو در مقابل دلار چگونه بايد تعيين شود؟! در بازار آزاد، همه چيز بر مبناي عرضه و تقاضا تعيين ميشود. اگر دلار خواهان بيشتري نسبت به يورو داشته باشد، قيمت آن در مقايسه با يورو بيشتر خواهد شد و بر عكس. و اينجا بود كه اهميت بروكرهاي معتبر بين المللي مشخص گرديد.

 

بروكرها

 

كارگزاراني كه همانند صرافي هاي محلي، ارزهاي مختلف دنيا را به يكديگر تبديل كرده و در اختيار مشتريان قرار ميدهند. بروكر در حقيقت واسطي است ميان كسانيكه قصد دارند (مثلا) با فروش يورو، دلار بخرند (مثلا در اروپا زندگي كرده و قصد دارند در آمريكا سرمايه گذاري كرده و يا به آنجا مسافرت كنند). اگر تعداد كسانيكه يورو را فروخته و دلار ميخرند بسيار زياد شود، ارزش دلار بالاتر رفته و گرانتر (به نسبت يورو) ميشود.

علاوه بر خريد و فروش جفت ارز (يورو به دلار)، بروكرها واسطي هستند بين كسانيكه قصد دارند با خريد دارايي هاي مختلف (همانند طلا، مس، سهام شركت هاي بزرگ و …)، سرمايه گذاري انجام دهند. بنابراين در اقتصاد آزاد جهاني، بروكرها نقش مهم و تسهيلگري را ايفا كرده و قدرت مالي آنها تقريبا مشابه بانك هاي جهاني است. اما هر بروكري معتبر نيست.

بروكرها نيز همانند همه ي نهادهاي مالي، بايد تحت نظر بوده و عملكرد آنها ارزيابي شود. سازمان هاي مالي بزرگ در سرتاسر دنيا، تحت نظر بانك مركزي كشورها فعاليت كرده و بايد مجوز يا اصطلاحا رگولاتوري معتبري داشته باشند. بنابراين، هر مجموعه اي كه ادعاي بروكري دارد، ابتدا بايد اثبات كند كه رگولاتوري معتبري دارد تا در ليست بروكرهاي معتبر جهاني قرار گيرد. از طرفي هم ممكن است يك بروكر، فقط در يك منطقه خاص اعتبار داشته باشد و فعاليت آن در ساير نقاط دنيا، ممنوع باشد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع: فعاليت در فاركس
[ ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۵۲:۲۵ ] [ sir saeed ]

سلامت جسم نه تنها باعث شادابي فردي شده، بلكه تاثير مستقيمي بر سلامت روان فرد نيز دارد. افرادي كه مبتلا به چاقي (و حتي چاقي مفرط) هستند، اصولا اعتماد به نفس كمتري داشته و در تعاملات اجتماعي نيز با مشكلات فراواني روبرو هستند. به همين منظور نيز تقريبا همه‌ي افراد (چه خانم و چه آقا)، به دنبال رسيدن به هيكل ايده‌آلشان هستند. بعضي افراد به دنبال رژيم غذايي گشته و بعضي نيز ورزش را سر لوحه‌ي كار خود ميگذارند.

 

عموما همه به دنبال لاغري سريع هستند. انتخاب اين روش به دليل تنبلي يا نداشتن پشت كار نيست، بلكه لاغري سريع مانع از سرد شدن افراد نسبت به هدف آن‌ها شده و اتفاقا انگيزه‌ي آن‌ها را بيشتر مي‌كند. بنابراين، اگر فردي به دنبال روشي براي لاغري سريع بود، به هيچ عنوان نبايد مورد تمسخر اطرافيان قرار گرفته و دقيقا برعكس، بايد براي كاهش وزن سريع به او كمك كرد.

 

بهترين روش لاغري چيست؟


بهترين روش لاغري بايد شامل سه قسمت باشد:

  • آنچه ميخوريم
  • فعاليتي كه انجام ميدهيم
  • باورهاي ذهني

بنابراين، براي لاغري سريع بايد هر سه قسمت را باور داشت و به آن پايبند بود. رژيم‌هاي غذايي همانند پالئو، كم چربي، وگان، رژيم هاي كتوژنيك و ... همگي فقط مي‌توانند بخشي از مسير باشند. پس صرفا با تكيه بر يك رژيم، نمي‌توان به هيكل ايده‌آل رسيد. در كنار رژيم هاي غذايي، بايد لايف استايل را تغيير داد. لايف استايل به مجموعه‌اي از اصول و اخلاق ما در زندگي گفته ميشود. براي مثال، چه ساعتي بايد خوابيد، چه ساعتي بايد صبحانه نوش جان كرد، براي قدم زدن چه ساعتي را انتخاب كرد و ...

 

شايد بعضي ها معتقد باشند كه لاغري، فقط با كمتر غذا خوردن ميسر ميشود. اما اين حقيقت ندارد. حتي بعضي ها باور دارند كه چاقي صرفا بخاطر ژنتيك است. كه از قضا اين هم درست نيست و تحقيقات نشان داده كه صدها ژن موثر در چاقي، فقط بخاطر سبك زندگي فعال شده و فرد چاق ميشود.

 

اما واقعيت اين است كه لاغري فقط و فقط با دنبال كردن رژيم غذايي مناسب، انتخاب صحيح برنامه روزانه و پيروي از اصول زندگي سالم، ممكن ميشود.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: لاغري،
موضوع: تناسب اندام
[ ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۰:۲۲ ] [ sir saeed ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر