seoland
I'm here to boost your website
نويسندگان
لينک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : ---
ديروز : ---
افراد آنلاين : 2
همه : ---

رژيم پالئو براي لاغري سريع

بيشتر بخوابيد، به موقع بخوابيد!

شايد باورتان نشود كه ميزان و كيفيت خواب تا چه اندازه بر روي بدن اثرگذار است. پژوهش‌هاي متعددي انجام گرفته تا فقط همين يك نكته را به همگان اثبات كند كه مدت و كيفيت خواب، يكي از روش‌هاي لاغري سريع بدون رژيم است. حداقل 7 ساعت در طول شبانه روز بخوابيد و سعي كنيد كه ساعت خواب شما، بين 10 شب الي 6 صبح باشد. هرچقدر ميزان كم خوابي و بد خوابي بيشتر باشد، مغز انسان فرمان‌هاي بيشتري در خصوص نياز به كالري صادر مي‌كند!

بيدار ماندن (خصوصا پس از نيمه شب)، باعث احساس نياز به غذا خوردن شده و مي‌تواند باعث افزايش 6 درصدي انرژي (كالري) دريافتي در بدن شود. بنابراين، هنگاميكه فرد بيدار بماند، خواه ناخواه به سراغ يخچال رفته و چيزي براي خوردن پيدا مي‌كند.

لاغري سريع بدون رژيم و اصول غذا خوردن

معده‌ي انسان خاصيت كشساني دارد، بنابراين هر چقدر غذاي بيشتري وارد آن شود، كشيده‌تر شده و باز هم جاي بيشتري باز خواهد شد (البته نه تا ابد!). از طرف ديگر، پيام‌هاي مبني بر پر شدن معده و سيري نيز با تاخير (تقريبا 5 دقيقه‌اي) به مغز صادر مي‌شوند. تركيب اين دو ويژگي انساني باعث مي‌شود كه اكثر ما، عموما بيشتر از نياز واقعي و حتي بيشتر از ظرفيت بدنمان، غذا دريافت كنيم.

اين اتفاق روزانه حداقل 2 بار (نهار و شام) تكرار شده و ما هر بار، غذاي بيشتري را وارد معده كرده و باعث كشيدگي بيشتر آن خواهيم شد. لاغري سريع بدون رژيم اينبار بسيار آسان به ما كمك مي‌كند. كافي است كه مدت زمان غذا خوردن خود را افزايش دهيد. بجاي اينكه با سرعت بسيار زياد (عموما همه‌ي ما بجاي جويدن غذا، آن را مي‌بلعيم)، با آرامش كامل و در مدت زماني معادل تقريبا يك ربع، غذا را ميل كنيد. به همين سادگي! با اين روش نسبتا ساده، پيش از كش آمدن معده، فرمان سيري به مغز ارسال شده و پرخوري هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

 

بيشتر غذا بخوريد اما بهتر غذا بخوريد

 

احتمالا همه‌ي انسان‌ها مي‌دانند كه تعدد وعده‌هاي غذايي، باعث سلامت دستگاه گوارش بدن شده و جلوي افزايش وزن را نيز مي‌گيرد. به همين دليل است كه متخصصان تغذيه توصيه مي‌كنند در طول روز، حداقل پنج وعده‌ي غذايي داشته باشيد. اين يعني، علاوه بر سه وعده‌ي اصلي (صبحانه، نهار و شام) از ميان‌وعده‌ي صبح و عصر نيز استفاده كنيد. اما حواستان باشد كه ميزان مصرف كربوهيدرات، لبنيات و شكر را كنترل كنيد.

اگر در دو وعده از روز، از غذاهاي فيبردار استفاده كنيد (ميوه و سبزيجات) و يا غذاهاي پخته شده (به جاي سرخ شده) ميل كنيد، ميزان دريافت كالري بدن كاهش يافته و به سرعت در مسير لاغري سريع بدون رژيم قدم برخواهيد داشت. بنابراين، شما غذاي بيشتري ميل مي‌كنيد، تنوع غذايي خود را بالا مي‌بريد، اما وزنتان را كاهش مي‌دهيد. اين همان قدرت جادويي مغز است!

لاغري سريع بدون رژيم با اصلاح عادت غذايي

لاغري سريع بدون ورزش

همانطور كه تا به اين قسمت مطالعه كرديد، هيچ اثري از نخوردن در رژيم غذايي شما وجود ندارد. بلكه بايد عادت غذايي را اصلاح كرد. اما در اين بين، بهتر است عادت خود را در موارد زير، اصلاح كنيد:

  • مصرف لبنيات را محدود كنيد
  • نوشيدني‌هاي الكلي را كنار بگذاريد
  • مصرف شكر (و نوشيدني‌هاي داراي شكر همانند نوشابه) را محدود كنيد
  • از غلات كامل و سبوس دار در وعده‌هاي غذايي خود استفاده كنيد
  • سعي كنيد بخشي از مصرف گوشت خود را كم كرده و به جاي آن از ساير پروتئين‌ها (عدس، سويا و …) استفاده كنيد
  • در ساعات مناسبي از روز، غذا بخوريد (چند ساعت قبل از خواب، فقط غذاهاي سبك مصرف شود)
بعد از اصلاح اين عادت‌هاي غذايي (و نه حذف كردن خوراكي‌ها)، نوبت به بعد رواني لاغري سريع بدون رژيم مي‌رسد.

نقش باورهاي ذهني (رواني) در لاغري سريع بدون رژيم

مغز انسان و در حقيقت باورهاي انسان، نقشي پررنگ و در عين حال مخفي در زندگي انسان دارند. بسياري از تصميمات ما، صرفا براي دريافت پاداش‌هاي ذهني صورت مي‌گيرد. بنابراين، براي لاغري سريع بدون رژيم حتما بايد به اين جنبه از انسان توجه شود. در اين مسير، اقدامات زير را انجام دهيد. با خواندن مطالب زير، مطمئنا متوجه دليل هريك مي‌شويد، بنابراين در خصوص آن‌ها توضيحي داده نمي‌شود.

  • لباسي بسيار شيك با يك يا دو سايز كمتر از سايز فعلي خود خريداري كنيد و در جايي بگذاريد كه قابل رويت باشد.
  • از ظروف (قاشق، بشقاب، ليوان و …) كوچكتر براي صرف كردن غذا استفاده كنيد.
  • سعي كنيد مصرف غذاهاي آماده و رستوراني را كم كنيد (مگر به عنوان جايزه‌اي پس از كاهش سايز).
  • اگر لباس بسيار شيك (كه قبلا خريديد) سايزتان شد، يك مهماني بگيريد و دوستانتان را دعوت كنيد.

تمامي موارد فوق، باعث تشويق ذهن شما شده و همواره در پس ذهن خود، دليلي براي اقداماتتان وجود دارد. ذهن شما، شما را مجاب به پيگيري روزانه‌ي پيشرفتتان كرده و روند رضايت از اندام شخصي را تسريع خواهد كرد.

اصلاح فعاليت بدني

با مدرن شدن زندگي، تحرك ما به حداقل رسيده است. بعضي افراد حتي هنگاميكه قصد دارند به سوپرماركت يا مغازه‌ي آن طرف خيابان بروند نيز موتور يا ماشين خود را روشن مي‌كنند! بديهي است كه براي كاهش وزن، بايد تناسبي ميان كالري دريافت كرده و فعاليت بدني وجود داشته باشد. تمامي موارد فوق، به ما كمك مي‌كند تا ميزان كالري وارد شده به بدن را كنترل نماييم، اما همزمان نيز بايد با اصلاح كردن فعاليت بدني، ميزان مصرف انرژي را نيز افزايش دهيم. براي اين كار، كافيست هر روز، ميزان پياده روي خود را كمي افزايش دهيم.

تركيب كنترل كالري دريافتي، اصلاح باورهاي ذهني و افزايش فعاليت بدني، لاغري سريع بدون رژيم را تضمين مي‌كند. علاوه بر پنج اصل طلايي، اقداماتي را مي‌توانيد انجام دهيد كه كاهش وزن را تسريع و تضمين كند. لاغري هميشگي با آرامش هميشگي، پكيجي است براي كاهش وزن تضميني در منزل. اگر اهل رژيم گرفتن نيز هستيد، تمامي رژيم هاي لاغري سريع و موثر در ادامه توضيح داده مي‌شوند. اين متد مدرن نه تنها باعث لاغري شده، بلكه به درمان مشكلات گوارشي از جمله درمان يبوست نيز كمك كرده و باعث كاهش وزن بدون بازگشت نيز مي‌شود.

 

رژيم لاغري سريع و موثر

 

رژيم هاي غذايي با كنترل مواد غذايي مصرف شده، باعث لاغري سريع مي‌شوند. تا كنون هشت رژيم غذايي كارآمدي خود را ثابت كرده و باعث كاهش وزن و خصوصا تجمع چربي در نقاط مختلف بدن شده‌اند. اسامي اين هشت رژيم به ترتيب: پالئو، وگان، كم كربو، دوكان، كم چرب، اتكينز، اچ سي جي و زون بوده كه هر يك مزايا و معايب خود را دارند. اين رژيم‌ها را بررسي كنيد تا ببينيد كدام يك با شرايط شما همخواني داشته و براي شما بهتر است. يادتان باشد كه رژيم لاغري سريع تنها در صورتي مفيد است كه بتوانيد بعد از آن، وزن خود را حفظ كنيد.

رژيم پالئو

رژيم پالئو براي لاغري سريع

انسان در طول هزاران سال گذشته با تغييراتي روبرو شده است، مريضي‌هاي جديد به وجود آمده، بيشتر افراد جامعه چاق شده، تحرك كم شده و … بسياري از كارشناسان معتقدند كه بهترين روش زندگي براي حفظ سلامتي و افزايش طول عمر، دنبال كردن رژيم غذايي اجداد و نياكان غارنشين است. آنهايي كه غذاي خود را فقط از طريق شكار كردن به دست مي‌آورند و صد البته در اين راه، انرژي زيادي نيز مصرف مي‌كردند. در لاغري سريع با رژيم پالئو بايد از غذاهاي فرآوري شده و تراريخته اجتناب كرد و مصرف لبنيات نيز به حداقل برسد.

در رژيم پالئو از مصرف غلات و لبنيات اجتناب شده و به جاي آن، غذاهاي مقوي و پروتئين دار، سبزيجات و ميوه‌ها و دانه‌هاي مغذي مصرف مي‌شود. طبيعتا با گذشت صدها و شايد هزاران سال از قرار گرفتن لبنيات در رژيم غذايي انسان، حذف كامل آن منطقي نبوده و باعث ايجاد بعضي كمبودها در بدن شود. با اين حال، اين رژيم غذايي تاثيرگذاري خود در لاغري سريع را اثبات كرده است.

مزايا و معايب رژيم پالئو در لاغري سريع

اين رژيم غذايي نه تنها باعث لاغري شده، بلكه به سرعت به فرد كمك مي‌كند تا يكي دو سايز كم كند. علاوه بر آن، به دليل اجتناب از چربي و لبنيات، احتمال ابتلا به بيماري‌هاي رايج اين دوره از جمله بيماري‌هاي قلبي از جمله چربي خون، قند خون، فشار خون و افزايش كلسترول بد خون و تري گليسريد را به شدت كاهش مي‌دهد. در نقطه‌ي مقابل، به دليل حذف غلات، حبوبات و لبنيات، ممكن است كمبودهايي در بدن فرد مشاهده شود. از آنجايي كه غلات منبع اصلي فيبر هستند، افرادي كه از رژيم پالئو استفاده مي‌كنند، حتما بايد به مقدار بيشتري، ميوه مصرف نمايند.

رژيم وگان براي لاغري سريع
لاغري سريع با رژيم وگان

هدف اصلي رژيم غذايي وگان (يا همان گياه‌خواري) كمك به لاغري سريع نبوده است، بلكه بيشتر يك نوع منش و تفكر براي حفظ محيط زيست و جلوگيري از كشتن حيوانات است. بنابراين، رژيم وگن بيشتر منش و تفكري است كه افراد وگان (گياه خوار)، دنبال مي‌كنند. همانطور كه از اسم اين رژيم لاغري سريع (گياه خواري) مشخص است، مصرف هرگونه گوشت يا فرآوردهاي گوشتي در آن ممنوع است. اين رژيم دقيقا بر خلاف پالئو بوده و نه تنها گوشت و فرآورده‌هاي گوشتي در آن ممنوع است، بلكه مشتقات حيواني همچون تخم مرغ، عسل، آب پنير، آلبومين و … نيز نبايد مصرف شوند.

امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع: تناسب اندام
[ ۲۱ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۲:۱۲:۳۷ ] [ sir saeed ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر